top of page

Zúžení obličeje

Aplikace botulotoxinu do žvýkacího svalu pro dosažení zeštíhlení obličeje.

Botulotoxin je opředen mýty a nepravdami, jeho aplikace ale patří stále mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější dermatologická ošetření na světě. Zahoďte předsudky!

Co je botulotoxin?
Botulotoxin je toxin produkovaný bakterií Clostridium botulinum. Existuje několik typů botulinového toxinu, přičemž typ A je používán v estetické medicíně a je také nejúčinnější. Princip jeho účinku je v blokování neurotransmiteru, který je zodpovědný za přenos elektrických impulzů ve svalu. Jednoduše řečeno, díky botulotoxinu sval přestane fungovat. Toto vyřazení svalové funkce je však dočasné, postupem času dojde k obnově nervových zakončení ve svalu.
 
Jak aplikace probíhá?
Botulotoxin je aplikován do svalu zodpovědného za zvětšení objemu čelisti a to pomocí velmi tenké jehly.  V místě vpichu může dojít k mírnému diskomfortu či drobným modřinkám. K aplikaci není potřeba lokálního znecitlivění a to nejen z důvodů téměř bezbolestné procedury, ale také proto, že anestetikum snižuje účinnost botulotoxinu.
 
Kdy můžete očekávat výsledky?
Výsledný efekt se obvykle dostaví s odstupem 24-72 hodin, maximálně za 1-2 týdny a trvá přibližně 3-6 měsíců.  Aplikaci je možno opakovat vždy, když účinek vymizí.
 
Jaká jsou omezení po aplikaci botulotoxinu?
Minimálně čtyři hodiny po zákroku si nesmíte lehat a předklánět se. Po dobu jednoho týdne je nutné vyhnout se masážím obličeje, přímému slunci, sauně a soláriu. Po dobu tří dnů doporučujeme vyhnout se vyšší fyzické aktivitě a sportu.
 
Pro koho není botulotoxin vhodný?
Absolutní kontraindikací je alergie na látku. Dále se botulotoxin nesmí aplikovat u některých neurologických onemocnění, těhotným a kojícím ženám, lidem s poruchou srážlivosti krve a lidem s infekcí kůže.

 

CENA

Žvýkací sval - zúžení obličeje

 

od 6 500 Kč

bottom of page