top of page

Konec pocení

Nadměrné pocení je velmi nepříjemný společenský a estetický problém. Může se projevovat jako pocení celého těla nebo jako lokální problém. Efektivním řešením je aplikace botulotoxinu do postižených oblastí.

Jak ošetření probíhá?

Po vymezení oblasti může dojít k samotnému ošetření. Aplikace přípravku obvykle není bolestivá a nevyžaduje žádné znecitlivění. Výjimkou jsou chodidla či další nadměrně citlivá místa. Po dezinfekci ošetřované oblasti lékař aplikuje botulotoxin velmi tenkými jehličkami.  Doba ošetření zabere obvykle několik minut, dle velikosti ošetřované oblasti.

Jaká jsou omezení po aplikaci botulotoxinu?

Minimálně čtyři hodiny po zákroku si nesmíte lehat a předklánět se. Po dobu jednoho týdne je nutné vyhnout se masážím obličeje, přímému slunci, sauně a soláriu. Po dobu tří dnů doporučujeme vyhnout se vyšší fyzické aktivitě a sportu. 

 

Pro koho není botulotoxin vhodný?

Absolutní kontraindikací je alergie na látku. Dále se botulotoxin nesmí aplikovat u některých neurologických onemocnění, těhotným a kojícím ženám, lidem s poruchou srážlivosti krve a lidem s infekcí kůže.

Jak dlouho přetrvá efekt ošetření?

Efekt nastupuje v rozmezí dvou až deseti dnů po ošetření. Přetrvání efektu je u každého individuální a prodlužuje se při každém opakování. Při prvním ošetření výsledek přetrvá tři až čtyři měsíce, při další aplikaci půl roku a následně je pocení omezené či zcela potlačené přibližně sedm až dvanáct měsíců. Ač výsledek není trvalý, ošetření přináší jednoznačnou úlevu.

CENA

1 ošetření                   

od 12 000Kč

bottom of page