top of page
Usmívající se portrét

Vyhlazení vrásek

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu.

Botox je opředen mýty a nepravdami, jeho aplikace ale patří stále mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější dermatologická ošetření na světě. Zahoďte předsudky a omlaďte během okamžiku svou pleť. Naši lékaři vždy dbají na to, aby byl výsledek co nejlepší a velmi přirozený. Botulotoxin umí vyhladit již vzniklé vrásky a zároveň působí proti vzniku vrásek nových. Za pár minut se zbavíte například mračivky, zvrásněného čela, či vějířků kolem u očí.

Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují:

  • mimické vrásky na čele

  • mimické vrásky nad kořenem nosu

  • vějířky kolem očí

Pro efektivní omlazení často ošetření botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou kombinujeme.

 
Co je botulotoxin?
Botulotoxin je toxin produkovaný bakterií Clostridium botulinum. Existuje několik typů botulinového toxinu, přičemž typ A je používán v estetické medicíně a je také nejúčinnější. Princip jeho účinku je v blokování neurotransmiteru, který je zodpovědný za přenos elektrických impulzů ve svalu. Jednoduše řečeno, díky botulotoxinu sval přestane fungovat. Toto vyřazení svalové funkce je však dočasné, postupem času dojde k obnově nervových zakončení ve svalu.
 
Jak aplikace probíhá?
Botulotoxin je aplikován do svalu zodpovědného za vrásky a to pomocí velmi tenké jehly. Obvykle je potřeba několik drobných vpichů v závislosti na části obličeje. Botulotoxin je možno aplikovat i při nadměrném pocení v podpaží, eventuálně na ploskách nohou. V místě vpichu může dojít k mírnému diskomfortu či drobným modřinkám. K aplikaci není potřeba lokálního znecitlivění a to nejen z důvodů téměř bezbolestné procedury, ale také proto, že anestetikum snižuje účinnost botulotoxinu.
 
Kdy můžete očekávat výsledky?
Výsledný efekt se obvykle dostaví s odstupem 24-72 hodin, maximálně za 1-2 týdny a trvá přibližně 3-6 měsíců. Při léčbě nadměrného pocení může účinek trvat 9-12 měsíců. Aplikaci je možno opakovat vždy, když účinek vymizí.
 
Jaká jsou omezení po aplikaci botulotoxinu?
Minimálně čtyři hodiny po zákroku si nesmíte lehat a předklánět se. Po dobu jednoho týdne je nutné vyhnout se masážím obličeje, přímému slunci, sauně a soláriu. Po dobu tří dnů doporučujeme vyhnout se vyšší fyzické aktivitě a sportu.
 
Pro koho není botulotoxin vhodný?
Absolutní kontraindikací je alergie na látku. Dále se botulotoxin nesmí aplikovat u některých neurologických onemocnění, těhotným a kojícím ženám, lidem s poruchou srážlivosti krve a lidem s infekcí kůže.
 

CENA

Glabela ,,mračivka,, 

Čelo

Celé čelo /glabela + čelo/

Vrásky kolem očí

,,Bunny nose,,

Brada

Žvýkací sval - zúžení obličeje

Pocení - podpaží

od 3 000 Kč

od 3 000 Kč

od 4 200 Kč

od 3 000 Kč

od 1 500 Kč

od 1 500 Kč

od 6 500 Kč

od 12 000 Kč

bottom of page